Aktualności

29.10.2019

Czarterowe Złote Ananasy

Czarterowe Złote AnanasyZłoty Ananas dla najlepszego biura podróży!

W sobotę, wraz touroperatorami i biurami podróży, podsumowaliśmy sezon letnich czarterów. Po raz pierwszy doroczne spotkanie połączone było z Galą wręczenia nagród Złotego Ananasa biurom podróży, które sprzedały najwięcej wakacyjnych wyjazdów z wylotem z Łodzi.

W sezonie 2019 z łódzkiego lotniska na wakacje poleciało ponad 28 tysięcy pasażerów. To wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem o 177%! 12 tysięcy klientów wybrało turecką Antalyę, 10 tysięcy - Burgas, a 6 tysięcy grecką wyspę Zakynthos.

„To był najbardziej udany sezon czarterowy od lat. Bardzo cieszymy się z tego i dziękujemy touroperatorom oraz biurom podróży za udaną współpracę. Zadowoleni pasażerowie i pełne samoloty to Wasza zasługa i Wasza ciężka praca. Już cieszymy się na przyszły sezon. Z łódzkiego lotniska będzie odlatywać w każdym tygodniu 11 samolotów czarterowych do Antalyi, Bodrum, Burgas i na greckie wyspy: Korfu, Rodos, Zakynthos i Kretę. Szacujemy, że wspólnie wyślemy na wakacje 70 tysięcy mieszkańców Łodzi, województwa, ale także ościennych regionów” – mówiła dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi.

Po raz pierwszy przyznaliśmy statuetkę Złotego Ananasa i dwóch Srebrnych Ananansów. Otrzymały je biura podróży, które sprzedały najwięcej wyjazdów wakacyjnych z wylotem z Łodzi. Dlaczego akurat ananas? Ten egzotyczny owoc jest symbolem gościnności, szczęścia, bogactwa i udanej podróży. Dźwięk chińskiego słowa „ananas” jest bliski brzmieniu „powodzenia na twojej drodze”, więc ananas stał się popularnym symbolem feng shui bogactwa, fortuny i dobrobytu. W senniku mistycznym ananas zapowiada okres beztroski, relaksu i odpoczynku.

Statuetkę Złotego Ananasa otrzymało biuro podróży Columbus Travel z Łodzi, a Srebrnymi Ananasami uhonorowaliśmy biura Pora Wakacji z Aleksandrowa Łódzkiego i Planeta Podróży z Łodzi. Nagrody odebrali właściciele biur podróży: Michał Markowicz z Columbus Travel, Sylwester Gadomski z Pora Wakacji, Agata Wrzesińska z Planeta Podróży.

Podczas Gali wręczyliśmy też Certyfikaty Super Ananasa za aktywną sprzedaż wakacji z wylotem z Łodzi. Otrzymały je biura podróży:
UniTour Biuro Turystyczne (Łódź)        
Biuro podróży Euro Travel (Łódź)
Biuro podróży Sol Travel (Łódź)
wakacje.pl w CH M1 (Łódź)
Travel Shops Sp. z o.o.(Łódź)   
Biuro Podróży Kartagina (Pabianice)     
Tour-Retour Centrum Turystyki (Łódź)
Travel&You (Łódź)    
Sun Way Travel (Łódź)
Biuro podróży Ikaria (Łódź)
Let's go Travel (Brzeziny)
Słoneczne Wakacje Centrum Podróży (Łódź) 
Biuro Podróży Odkrywaj Świat (Łódź)
Biuro Podróży Turkus (Koluszki)
Biuro Podróży Maj Travel (Łódź)
Juventur Piotrków Trybunalski (Piotrków Trybunalski)    
wakacje.pl w CH Vis a vis (Łódź)    
Golden Travel (Łódź)
Biuro Podróży Travelbox (Konstantynów Łódzki)    

Nagrodę specjalną otrzymało biuro podróży Golden Travel Łodzi za aktywne promowanie wylotów z Łodzi w serwisach społecznościowych poprzez profile „Wakacje z Łodzi” i „Golden Travel Łódź”.
Nagrodę specjalną z otrzymało biuro Bonus Travel z Sieradza za aktywne promowanie wylotów z Łodzi na bilbordzie eksponowanym na siedzibie biura.
Swoje nagrody współpracującym biurom podróży wręczyli też touroperatorzy Rainbow, Grecos Holiday i Coral Travel.

Nagrodzonym i wyróżnionym biurom podróży gratulujemy i dziękujemy za aktywność i współpracę! Kłaniamy się nisko naszym pasażerom czarterowym i dziękujemy, że wybrali lotnisko w Łodzi jako początek podróży na wakacje!
powrót
  •