Aktualności

18.10.2018

Zmiana rozkładu lotów do Monachium

Zmiana rozkładu lotów do MonachiumZ Łodzi via Monachium w cały świat!
 
28 października Lufthansa zmienia godziny lotów na trasie Łódź-Monachium. Samolot będzie startował pięć razy w tygodniu o godz. 12.45. Na lotnisku w stolicy Bawarii wyląduje o godz. 14.10.
Zmiana godziny umożliwi wygodne przesiadki do wielu miast w Europie i na całym świecie bez długiego oczekiwania na kolejny rejs.

W ciągu godziny po wylądowaniu w Monachium pasażerowie z Łodzi mogą się przesiąść m.in. na loty do Brukseli, Wiednia, Frankfurtu, Bazylei, Hamburga i Genewy, a po niedługim oczekiwaniu do Bilbao, Mediolanu, Turynu, Manchesteru, Paryża, Barcelony i Rzymu. Nowa godzina lotu to także wygodne przesiadki na rejsy międzykontynentalne m.in. do Tokio, Nowego Jorku, Chicago, Seulu, Waszyngtonu, San Francisco, Pekinu, Johannesburga.

Optymalny czas przesiadek w Monachium znacznie skraca podróż. Na przykład przelot z Łodzi do Brukseli zajmie 3 godziny i 30 minut od momentu wejścia do samolotu w Łodzi do momentu lądowania w Brukseli. Lot z Łodzi do Wiednia zajmuje 3 godziny 20 minut; z Łodzi do Mediolanu 3 godziny 55 minut; do Zurichu 3 godziny 45 minut, a do Ancony 3 godziny 25 minut. 
To tylko przykłady. Monachium jest czwartym największym portem przesiadkowym w Europie i możliwości przesiadek są ogromne. Obejmują ponad sto miast w całym świecie.

Pasażerowie kupują jeden bilet do miejsca docelowego, a bagaż nadają w Łodzi. Lufthansa jest najbardziej punktualną linią lotniczą na świecie, więc nie muszą się obawiać o opóźnienie lotu.

„Lufthansa proponuje nam teraz świetny czas dostępu z Łodzi przez Monachium do wielu miast w Europie i na świecie. Trzy i pół godziny z Łodzi do Brukseli, Wiednia, Frankfurtu czy Genewy to czas wykluczający wybór innych polskich lotnisk. Tym bardziej, że proponowane ceny są podobne lub niższe. Wszyscy łodzianie i mieszkańcy regionu, którzy cenią sobie czas i mają już dość podróży zatłoczoną autostradą do Warszawy, mają już lepszy wybór – Lotnisko w Łodzi!” – mówi dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi.
 
„Jest mi bardzo miło, że ponad 300 firm z regionu łódzkiego stale korzysta z połączenia Lufthansy z Łodzi do Monachium. W sezonie zimowym zmienimy godzinę połączenia, co poprawi dostępność dla pasażerów na loty transferowe do Chin i USA. Nie zmieni się samolot latający pomiędzy Łodzią a Monachium. W dalszym ciągu to będzie 90-miejscowy Bombardier CRJ-900” – powiedział Frank Wagner, szef Lufthansy na Polskę.
 
Samolot z Łodzi do Monachium startuje o godz. 12.45 i ląduje o godz. 14.10.
Samolot z Monachium do Łodzi będzie odlatywał o godz. 10.45, a wyląduje o godz. 12.10.
Bilety na trasie Łódź-Monachium i z powrotem kosztują od 396 zł.
powrót
  •