Aktualności

05.10.2017

Targi World Routes 2017

Targi World Routes 2017Łodzkie lotnisko zaprezentowało się na World Routes 2017. Wśród kilkudziesięciu wystawców konferencji World Routes 2017 w Barcelonie znalazły się dwa polskie porty lotnicze: Warszawa i Łódź. Na targach było obecne praktycznie wszystkie polskie port lotnicze, ale tylko Łódź i Warszawa miały własne stoiska.
World Routes to najlepsze miejsce, dokąd można pojechać na rozmowy z przewoźnikami. Podczas tych targów spotykają się najważniejsi przedstawiciele linii lotniczych, ale też lotnisk i regionów, które prezentują swoją ofertę.

Po raz pierwszy na tej największej imprezie branży lotniczej Łódź miała własne stoisko, które przygotowaliśmy z pomocą Urzędu Miasta Łodzi i Urzędu Marszałkowskiego. Na stoisku promowaliśmy miasto i region oraz Łódź jako kandydata do organizacji wystawy International EXPO 2022. Ta ostatnia informacja bardzo interesowała przewoźników i inne porty, bo podczas rozmów, których Zarząd przeprowadził kilkadziesiąt, informacja o EXPO 2022 była odnotowywana przy nazwie naszego lotniska.  

Anna Midera, prezes Portu i Artur Fraj, dyrektor handlowy nawiązali wiele kontaktów, które teraz, odpowiednio pielęgnowane, mogą przynieść Łodzi nowe połączenia. - Z każdym warto się spotykać. Jednak w tej branży potrzebny jest cierpliwy i konsekwentny przekaz do przewoźników, mylne jest myślenie, że dziś się spotykamy, a jutro mamy nową trasę. Linie lotnicze planują trasy w oparciu o swoją strategię z rocznym, półtorarocznym, a nawet dwuletnim wyprzedzeniem, przewoźnik w tym czasie zbiera kolejne dane o nowym rynku, stale współpracując z lotniskiem i regionem przy tworzeniu nowej destynacji. Dziś rozpoczęte rozmowy mogą zaowocować nowymi trasami w 2018 lub 2019 r. - mówi Anna Midera, prezes portu lotniczego w Łodzi.
powrót
  •